محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

تشخیص علت چاقی یا لاغری در درمان

تاریخ: ۲۴ آذر ۱۳۹۹
بازدید: 515

اولین اقدام برای رسیدن به اندام ایده آل یا چاقی و لاغری شناسایی مشکلات بدن است . آنالیز صحیح بدن وشناسایی عوامل ایجاد لاغری و چاقی در بدن فرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید یک متخصص تغذیه به آن آگاهی کامل داشته باشد . افراد بسیاری از لاغری و چاقی رنج میبرند وبه دنبال راه های مختلفی برای رسیدن به اندامی زیبا و ایده آل رفته اند . رژیم های بسیاری برای چاقی موضعی و یا چاق شدن سریع تعریف شده اند که میتواند به صورت سطحی و یا موقتی فرد را دچار چاقی کاذب بنماید .

 

چاقی

 


مطمئنا شما هم دیده اید کسانی را که هرچه غذا می خورند و باز هم چاق نمی شوند ،این افراد گاهی 3 برابر افراد دیگر غذا می خورند اما باز در وزنشان تغییری مشاهده نمی شود .این افراد بیشتر افرادی هستند که با تغییر در سوء مزاجی که برایشان اتفاق افتاده است دچار اختلال در جذب غذا شده اند ولی گاهی این عوامل هم دخیل نیستند و فرد از نظر فعالیت بالایی و ورزشی که انجام می دهد غذای مناسبی دریافت نمی کند . نکته قابل ذکر این است که شرایط روحی و جسمی فرد را هم باید مدنظر قرار داد چراکه ممکن است او هیچ مشکلی در تغذیه و جذب غذا نداشته باشد و فقط از نظر روحی و روانی (غم زیاد، نگرانی ، استرس، اضطراب و…) تحت فشار بوده و باعث کاهش وزن و تحلیل زیاد بدن اش شود، پس با پیدا کردن منشاء اصلی لاغری رژیم مناسب را برای فرد در نظر می گیریم .

افرادی که قصد افزایش وزن و رسیدن به تناسب اندام را دارند توصیه می شوند مصرف انواع حلیم، کله پاچه، خوراک گوشت اردک، خوراک کبک و گوشت بزغاله را مصرف کنند.علاوه بر این ها مصرف شیربرنج و شیرینی هایی مانند باقلوا، قطاب و خوردن پسته، فندق، بادام و کنجد و گنجاندن میوه های شیرین به سبد غذایی عوامل موثر در افزایش وزن افراد لاغر است .

رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران اظهار کرد:فردی که لاغر است برای افزایش وزن در ابتدا باید رطوبت دریافت کند معمولا افراد لاغر دارای خشکی فراوان هستند .مثلا این افراد باید طوری حمام روند که به قول معروف حمام رطوبت دهنده باشد و پس از استحمام از روغن های رطوبت دهنده مانند روغن بنفشه و بادام استفاده کنند .

میزان ورزششان را اعتدال بخشند و از غذاهایی با ارزش غذایی بالا استفاده کنند و حتی میزان خوابشان روی وزنشان نیز تاثیر دارد و باید خواب کافی داشته باشند همه این عوامل به فرد کمک می کند تا افزایش وزن آرامی را تجربه کنند .

این متخصص طب سنتی در رابطه با چاقی بیان کرد :در مورد چاقی هم علت های افزایش وزن حرف اول را میزند و باید مزاج فرد تشخیص داده شود و بررسی کنیم این فرد چاق دارای عضله و گوشت است یا خیر بر اساس چربی تجمع یافته باعث چاقی او شده است .افرادی هستند که می گویند ما در جوانی اندام لاغری داشتیم ولی با افزایش سن دچار افزایش وزن هم شدیم ،اکثر این افراد دچار چاقی های موضعی در ناحیه کمربند لگنی، شکم و باسن هستند .

به گفته او این افراد اکثرا دارای سوء مزاج های سرد و تر هستند که باعث تجمع چربی در نواحی از بدنشان شده است این افراد برعکس افراد لاغر نباید زیاد رطوبت دریافت کنند و هنگامی که به حمام می روند باید قول معروف حمام یبوست دهنده روند ، سونا های خشک برای این افراد بسیار توصیه می شود به طور کلی برای این افراد باید روش هایی را مدنظر قرار دهیم که تعریق زیادی در فرد بوجود آورد سپس غذایش را به 2 صورت کم کند یا از غذاهایی که ارزش غذایی پایین دارند استفاده کند و یا حجم غذایش را کاهش دهد ، فعالیتشان را بیشتر کنند و کمتر بخوابند و مهم تر ازهمه در طول روز ( خواب ظهر ) هرگز نخوابند .

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری