محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

توصیه های کاربردی برای کاهش وزن

تاریخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
بازدید: 246
بسیاری از ما مراقب هستیم که چه می خوریم و ورزش هم می کنیم, اما هنوز نتوانستیم شکم مان را کوچک کنیم یا به وزن مطلوب برسیم.

کارهایی هست که ما انجام نمی دهیم, همچنین کارهایی هست که بیش از حد انجام می دهیم, توجه به اینها می تواند تاثیر به سزایی در سلامتی ما داشته باشد.

 

1- به میزان کافی بخوابید. مطالعات نشان می دهد, بعد از مدت کوتاهی(در حدود 6 شب), اگر شما شبی 4 الی 7 ساعت بخوابید , میزان گلوکز در خون شما افزایش می یابد. باید سعی کنید تا آنجائی که می توانید 8 ساعت در شبانه روز بخوابید و قبل از نیمه شب به رختخواب بروید.

2- غذاهای تصفیه و فراوری شده را کمتر مصرف کنید. از خوردن فست فود و غذاهای سرخ شده اجتناب کنید، سعی کنید تا آنجائی که می توانید غذاهای طبیعی مصرف کنید. همچنین مصرف فیبر کافی ضرورت دارد (به دفع کمک می کند), میوه و سبزیجات بهترین راه برای سیر شدن است.

3- از خوردن نوشیدنیهای حاوی شکر خودداری کنید و بیشتر آب مصرف کنید. آب برای بسیاری از اعمال بدن حائز اهمیت می باشد,از جمله هضم, دفع سموم از بدن و انتقال مواد مغذی مهم به سلول های ما که نیاز به انرژی برای سوختن کالری دارند.

4- در آشپزخانه خودتان غذا تهیه کنید. بهتر است بیشتر روی این موضوع کار کنیم, واقعیت این است که بیشتر اوقات بیرون غذا می خوریم یا از بیرون غذا سفارش می دهیم. اگر خودمان غذا درست کنیم این شانس را داریم آنچه را که در ترکیب غذا هست تحت کنترل خودمان باشد.

5- آرام غذا بخورید. با ولع غذا نخورید. شرایط زندگیمان ایجاب میکند در هنگام رانندگی یا در پشت میز کارمان بشینیم و غذا بخوریم. تنها در اعیاد یا موقعیت های خاص, می نشینیم و از غذا خوردنمان لذت می بریم. میمونها هر تکه از غذایشان را 100 بار می جوند (که بسیار زیاد است), وفقط تا وقتیکه سیر بشوند به غذا خوردن ادامه می دهند. آنها می دانند که هر چه بیشتر غذایشان را بجوند هضم آن برایشان آسانتر است.

6- خوب تنفس کنید. روزهای زیادی پیش می آید که نفس عمیق نکشید ه ایم. صبح ,ظهر و در پایان روز آگاهانه ده نفس عمیق بکشید. چشمان خود را ببندید از راه بینی بطور کامل هوا را وارد شکمتان کنید و از طریق دهانتان همه هوای آلوده را بیرون کنید. اگر یک روز پر از اضطراب را داشتید, یا می خواهید با غذای درست روزتان را شروع کنید و به پایان برسانید, نفس کشیدن حائز اهمیت است.

7- به خودتان گرسنگی ندهید. بعضی از شما ممکن است, کمترغذای کافی بخورید, کمبود کالری بدن شما را در حالت ذخیره نگه می دارد. بدن ما بسیار زیرک است.اگر غذای کافی دریافت نکنید, متابولیسم شما به بدنتان می گوید هر کالری را که دریافت می کند ذخیره کند و انرژی مورد نیاز خود را از بافت عضلانی بدست بیاورد. این خوب نیست. بعلاوه از خوردن صبحانه اجتناب نکنید. افرادی که صبحانه نمی خورند بیش از چهار برابر بیشتر از دیگران اضافه وزن دارند.

8- بیشتر ورزش کنید. حتی اگر ورزش می کنید, نمی توانید هر چیز را که دلتان می خواهد بخورید و بنوشید. این واقعا یک پازل سه طرفه است: تعادل در ورزش , غذا و البته روحیه (که ناراحتی و شادی نقش مهمی را در آن ایفا می کنند).

 

برایتان آرزوی بهترین ها را می کنیم و بخاطر بیاورید سالم بودن مثل مرتب کردن رختخوابتان است. این یک امری است که ما هر روز باید رویش کار کنیم.

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری