محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

فواید و مزایای مراجعه به متخصص تغذیه خوب

دسته‌بندی: مطالب آموزشی
تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۴۰۰
بازدید: 208

امروزه اطلاعات بسیار زیادی در مورد تغذیه و رژیم غذایی در اینترنت و مجلات مختلف در دسترس همگان است و تقریبا همه مردم به این اطلاعات دسترسی دارند، با وجود این حجم از اطلاعات موجود که ترکیبی از اطلاعات صحیح و غلط است پیدا کردن راهی برای سالم خوردن به نظر مشکل می آید.
بنابر این به نظر میرسد هنوز هم بهترین راه برای داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب مراجعه به یک مشاور تغذیه خوب و کمک خواستن از او باشد.
یک مشاور تغذیه خوب نه تنها اطلاعات کافی از تغذیه سالم دارد بلکه همواره در حال به روز رسانی اطلاعات خود در زمینه تغذیه و رژیم درمانی است و در نتیجه شما را با جدیدترین یافته های علمی در زمینه تغذیه راهنمایی میکند که این مسئله در علومی که به طور مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارند و دائما در حال تغییر هستند بسیار مهم است.
اما نکته ای که در ابتدا و برای شروع باید بیان کنیم این مسئله است که برای مراجعه به یک متخصص تغذیه خوب باید ابتدا صلاحیت آن را در سایت سازمان نظام پزشکی کشور بررسی نمایید و اطمینان حاصل نمایید که فرد مورد نظر شما در رشته تغذیه و رژیم درمانی تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی آن را دارا میباشد.

فواید مراجعه به مشاور تغذیه خوب

شما فراتر از رژیم های مشهور و معروف خواهید رفت

اگر رژیم کتوژنیک بسیار معروف و ترند شده است دلیلی ندارد که مشاور تغذیه شما هم از رژیم کتو برای شما استفاده کند. یک مشاور تغذیه خوب هدفش فروختن رژیم های ترند شده به شما نیست، در واقع یک متخصص تغذیه خوب میخواهد به شما کمک کند که در طولانی مدت عمکلرد موفقی داشته باشید و سلامت خود را افزایش دهید، در نتیجه در رژیم های غذایی که در بین افراد مختلف محبوب شده اند تغییراتی را مناسب حال شما ایجاد میکند و بهترین رژیم غذایی را برای شما مهیا خواهد کرد.
در انتها توجه داشته باشید که هدف متخصصین تغذیه خوب رساند شما به مقصد از بهترین راه است، نه از هر راهی.

یک برنامه غذایی اختصاصی برای شما فراهم میکنند

خواندن نظرات دیگران در مورد رژیم غذایی و تجربیات آنها میتواند جالب و هیجان انگیز باشد، اما رژیمی که برای یک فرد مناسب است ممکن است برای شما مناسب نباشد.
یک متخصص تغذیه خوب ابتدا اطلاعات کاملی از شما دریافت و آنها را بررسی میکند و سپس نسبت به طراحی یک رژیم غذایی مناسب برای شما که همه نیاز های بدن شما را تامین کند اقدام مینماید.
در واقع یکی از مهمترین قسمت های تنظیم یک برنامه غذایی خوب بررسی وضعیت فرد است، از جمله بررسی بیماری ها، داروهای مصرفی، ساعت خواب و بیداری، میزان متابولیسم بدن، حساسیت های غذایی و بسیاری شرایط دیگر.
در نتیجه با توجه به شرایط خاص هر فرد نمیتوان از یک برنامه غذایی یکسان برای همه استفاده کرد و این مسئله باعث میشود شما از رژیم های غذایی آماده موجود در اینترنت، کتاب ها و یا رژیم غذایی دیگران نتیجه نگرفته و نیاز داشته باشید که به متخصص تغذیه خوب مراجعه کنید.

مشاور تغذیه خوب کمبود های تغذیه ای شما را تشخیص میدهد

تشخیص کمبود های غذایی و مواد مغذی در افراد مختلف توسط خود شخص بسیار سخت است و بسیاری از افراد نمیتوانند کمبود های غذایی را در خودشان تشخیص دهند. اما یک مشاور تغذیه خوب میتواند به شما در تشخیص کمبود های غذایی و دریافت کافی همه مواد مغذی مورد نیاز بدن شما به شما کمک کند.
در واقع بسیاری از افراد تصور میکنند که رژیم غذایی سالمی دارند و نیاز های بدن آنها به طور کامل تامین میشود، اما واقعیت این است که این افراد دچار کمبود های تغذیه ای زیادی در برنامه غذایی خود هستند و ممکن است یک یا چند ماده مغذی را دریافت نکنند و این مساله بر روی عملکرد و سلامت آنها تاثیر منفی میگذارد.
یک متخصص تغذیه خوب به شما کمک میکند این کمبود ها را شناسایی کرده و نسبت به برطرف کردن آنها با استفاده از غذاهای مناسب اقدام کنید.
باید به این نکته توجه داشته باشید که یک برنامه غذایی خوب تنها برای سیر کردن شما و تامین نیاز بدن شما به انرژی استفاده نمیشود، بلکه همه نیاز های بدن شما به ویتامین ها و املاح مختلف را تامین میکند.

مشاورین تغذیه رابطه شما با غذا را بهبود میبخشند

یک متخصص تغذیه خوب تنها در مورد اینکه چه غذاهایی باید بخورید صحبت نمیکند، بلکه نسبت به اصلاح رابطه شما با غذاهای مختلف هم اقدام میکند و سعی میکند الگوی غذایی شما درست شود تا منجر به افزایش طول عمر و سلامتی شما در بلند مدت شود.مشاورین تغذیه خوب از همه افراد شاغل در زمینه سلامت برای اصلاح عادت های غذایی شما و تنظیم یک برنامه غذایی مناسب شایسته تر هستند زیرا سال ها در زمینه تغذیه و برنامه غذایی تحصیل کرده اند و همه چیز را در مورد تغذیه شما میدانند.
یک مشاور تغذیه خوب به شما کمک میکند اطلاعات و آگاهی شما نسبت به غذاهایی که مصرف میکنید افزایش پیدا کند، تصویر صحیحی از بدن خودتان داشته باشید، اعتماد به نفستان را افزایش دهد و در نهایت به شما کمک کند تا با اصلاح رابطه خود با غذاهای مختلف بدون ایجاد محدودیت های شدید منجر به افزایش طول عمر شما همراه با سلامتی گردد.

موانعی که نمیگذارند شما به مشاور تغذیه خوب مراجعه کنید

شاید احساس میکنید که محدود میشوید

مراجعه به یک متخصص و مشاور تغذیه شاید در ابتدا این حس را به شما بدهد که از نظر غذایی دچار محدودیت میشوید و بسیاری از غذاهایی که به آنها علاقه مند هستید را نمیتوانید بخورید.
البته این مسئله در افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند ممکن است صحیح باشد اما در اکثر افراد محدودیت شدید غذایی نخواهیم داشت. در واقع شاید متخصص تغذیه شما در ابتدا شما را از مصرف برخی از غذاهای خاص منع کند اما این مسئله همیشگی نیست و به مرور زمان غذاهای حذف شده به رژیم غذایی شما باز میگرداند تا به راحتی بتوانید از همه غذاهایی که به آنها علاقه مند هستید در برنامه غذایی خود استفاده کنید.
بنابر این اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که نگران محدودیت غذایی در رژیم خود هستید بهتر است این نگرانی را از خود دور کنید.

همه بیمه ها هزینه مراجعه به مشاور تغذیه را تقبل نمیکنند

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات مردم برای مراجعه به یک مشاور تغذیه خوب عدم پوشش بیمه ای برای این خدمت است، البته برخی از بیمه ها وجود دارند که مراجعه به مشاور تغذیه را تحت پوشش قرار میدهند اما با این حال بیمه های معمول خدمات تغذیه ای را پوشش نمیدهند و بنابر این افراد به علت هزینه ای که برای آنها ایجاد میکند از رفتن به مشاور تغذیه اجتناب میکنند.
البته شما باید به این نکته توجه کنید که اندک هزینه ای که برای مراجعه به یک مشاور تغذیه خوب میکنید از هزینه های گزافی که به علت نداشتن تغذیه صحیح باید در آینده خرج کنید تا مجددا سلامتی خود را به دست آورید بسیار کمتر است.

انتخاب بهترین متخصص تغذیه

همواره انتخاب بهترین ها نیازمند تحقیق و بررسی است و بسیاری از افراد به همین دلیل به دنبال مراجعه به یک متخصص تغذیه نمیروند، انتخاب بهترین مشاور تغذیه میتواند یک چالش برای افراد باشد و افراد ندانند که از کجا باید شروع کنند.

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری