محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

هفت سین و تغذیه

دسته‌بندی: مطالب آموزشی
تاریخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بازدید: 218
سیب نماد باروری و زایش است. این میوه سرشار از اسیدهای آلی، اسید مالیک و نمکهای پتاسیم و سدیم است همچنین سرشار از ویتامینهای C, A, B بوده و نیز حاوی تاننها، سلولز، آهن، کلسیم و فسفر است.

 

از 7 سین قرار داه شده بر سفره 6 سین مواد غذایی هستند. که عبارتند از: سیب، سرکه، سمنو، سماق، سیر و سنجد

سیب نماد باروری و زایش است. این میوه سرشار از اسیدهای آلی، اسید مالیک و نمک های پتاسیم و سدیم است همچنین سرشار از ویتامین های C, A, B بوده و نیز حاوی تانن ها، سلولز، آهن، کلسیم و فسفر است.

سرکه از تخمیر انگور به دست می آید .امروزه در دنیا گفتگوهای زیادی در باره فوائد غذاهای تخمیری می شود. بخشی از این غذاها را بین غذاهای عملگر پیدا می کنیم.گفته می شود سرکه خاصیت آنتی بیوتیکی دارد – همچنین برای سرکه خواصی مانند جلوگیری کننده ی فشارخون و کاهنده ی کلسترول قائل هستند. – شواهدی در دست است که سرکه با افزایش جذب کلسیم به بهبود استخوان سازی در بدن کمک می کند,خاصیت ضد قارچی و میکروبی سرکه بر روی مسمومیت های غذایی به اثبات رسیده است.

سمنو نماد زایش و باروری گیاهان است و از جوانه های تازه رسیده گندم تهیه می شود. شاید در بین مواد غذایی که بر سفره هفت سین چیده می شود تنها ماده غذایی پخته و یا فرآوری شده سمنو است. طعم شیرین این غذا و خاصیت سیر کنندگی آن از جمله ارزش های غذایی آن است

سیر . اگر چه سیر ی که بر هفت سین می گذارند نماد محرک شادی در زندگی به شمار می رود اما ایرانیان قدیم به مناسبت های مختلفی از جمله “سیر سور” این ماده غذایی مفید را به عنوان نعمتی سلامت بخش مورد توجه قرار می داده اند.به گفته برخی از متخصصین اگر سیر به جای طبیعت در ازمایشگاه ساخته شده بود می توانستیم از آن به عنوان اکسیر حیات یاد کنیم.

سماقماده غذایی است که به عنوان چاشنی زندگی بر سفره هفت سین قرار داده می شود.بر اساس مقاله منتشر شده ای از گروه کنترل دارو و غذای دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال های اخیر سماق از چند منظر بیشتر بررسی شده است که اثرات آنتی اکسیدانی، ضد قند خون، ضد هایپراوریسمی و به خصوص ضدمیکروبی سماق از آن جمله هستند. بررسی تحقیقات انجام شده بر اثرات ضدمیکروب سماق نشان می دهد که عصاره میوه این گیاه بر روی هر دو نوع باکتری های گرم مثبت و گرم منفی موثر است که این اثر بر باکتری های گرم مثبت قوی تر است

سنجد میوه دیگری است که نماد عشق و دلباختگی است.سنجد را از دیر باز به عنوان دارویی سنتی می شناختند . بر اساس مطالعاتی که بر ترکیبات مختلف سنجد انجام شده این میوه منبع قابل توجهی از ویتامین E و C و رنگدانه ی کاروتن است که همگی خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارند. ترکیبات فلاوونوئیدها و اسید چرب های موجود در سنجد مانند اسید لینولیک و اولئونیک و همچنین استرول ها مانند سیتروسترول دارای خاصیت ضد التهابی است که به شل کردن عضلات کمک می کند. بنابراین مصرف سنجد برای کسانی که مشکل عضلانی و مفصلی دارند می تواند موثر واقع شود. میزان کلسیم در سنجد بسیار بالا است و از نرمی استخوان جلوگیری می کند.

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری