محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

چگونه ذائقه کودک را بسازید

تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
بازدید: 238
این والدین هستند که باید فرهنگ غذا خوردن را به فرزندشان آموزش بدهند، حالا می خواهد غذا خوردن برای لذت بردن از غذا یا برای دور هم بودن با خانواده در این لحظات خوب…. و یا فقط برای غذا خوردن باشد.

اکثرا مادران از اینکه فرزندشان تنها یک نوع غذا می خورد و طعم های جدید را نمی پذیردشکایت دارند برای اینکه کودکتان همیشه یک نوع غذا می خورد و مزه کردن طعمهای جدید را رد می کند…. شما از خودتان می پرسید، چگونه می توانم به او یاد بدهم طعمهای جدید را هم تجربه کند اینهم چند راه حل….

این والدین هستند که باید فرهنگ غذا خوردن را به فرزندشان آموزش بدهند، حالا می خواهد غذا خوردن برای لذت بردن از غذا یا برای دور هم بودن با خانواده در این لحظات خوب…. و یا فقط برای غذا خوردن باشد.

یک کودک نیازدارد با یک طعم جدید آشنا شود

اگر او از غذای جدید ، بخاطر طعم یا رنگ و یا بوی آن غافلگیر شده خوب است در مورد غذایی جدید با او حرف بزنید. اجبارش نکنید. اما از اینکه غذا را به او معرفی کنید صرف نظر نکنید. هردفعه از او بخواهید غذا را کمی بچشد، بی گمان در نهایت غذا را می پسندد.

چند ترفندبرای علاقه مند شدن به طعم و غذای جدید

همان ماده غذایی را به او پیشنهاد کنید با چشم پوشی از اینکه دومین بار، سومین بار و چندمین بارش است که آن را رد می کند. توجه! باید بین رد کردن یک ماده غذایی و بیزار بودن از آن تفاوت بگذارید، امکان اینکه فرزندتان نتواند طعم خاصی را تحمل بکند وجود دارد.

ماده غذایی دیگری را جانشین آنچه که فرزندتان رد می کند، نکنید. اول بخواهید کمی طعم جدید را بچشد، بعد به غذای دیگر بپردازید. اگر اینکار را بکنید و در عین حال واکنش خاصی در برابرخودداری او نشان ندهید به احتمال زیاد کودکتان این رفتار را ترک می کند.

بعضی مواقع ظرف غذایی را با دو انتخاب برای او ترتیب دهید. مثلا یک ظرف از سبزیها: خیار و هویج خرد شده، بگذارید اگر به هیچ کدام از این دو ماده راغب نباشد و در عین حال انتخاب دیگری نداشته باشد، ناچاراست یکی از آن دو را برای خوردن انتخاب کند.

بازی کردن با شکلهای متنوع مواد غذایی در یک خانواده غذایی

او شیر دوست ندارد ماست و پنیر به او بدهید.

اگر او گوشت قرمز دوست ندارد، می تواند گوشت مرغ و یا بوقلمون بخورد.

در هنگام تهیه غذا

نحوه پخت غذایتان را متنوع کنید، مثلا یکبار آب پز، بار دیگر کبابی، بخارپز با سس، در فر…. با این روش کودکتان با طعمهای مختلف، رنگهای مختلف، و عطرهای مختلف غذا را کشف خواهد کرد.

تره فرنگی، همیشه در پخت یک طعم و ظاهر ندارد، طعم اش در سوپ و در املت تره فرنگی متفاوت است. طعم گوجه فرنگی کبابی با آب پز و یا همراه مرغ آب پز شده متفاوت است.

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری