محصول به سبد خرید اضافه شد
0
محصولات لاغری و چاقی| وارد شوید| ثبت نام کنید

کلید پیشگیری از آلزایمر در بشقابتان است

تاریخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
بازدید: 254
امروزه مدارک بسیاری در دست است که رژیمهای مفید جهت سلامتی قلب، برای مغز نیز سلامتی بخش خواهد بود و احتمالا” موجب پیشگیری یا کندی پیشرفت زوال مغز است.

پیروی از یک برنامه غذایی سالم می تواند به حفظ وزن مناسب و پیشگیری از امراض مزمن از جمله بیماری های قلبی و دیابت کمک کند. امروزه مدارک بسیاری در دست است که رژیمهای مفید جهت سلامتی قلب، برای مغز نیز سلامتی بخش خواهد بود و احتمالا” موجب پیشگیری یا کندی پیشرفت زوال مغز است.

رژیم مغز ترکیبی از رژیم مدیترانه ای و DASH:

مطالعات می گویند ترکیبی از رژیم مدیترانه ای و دش(DASH) – راهکارهای رژیمی کنترل فشارخون – برای مغز نیز مفید است. این رژیمها از لحاظ میوه و سبزی غنی بوده و مصرف آجیل و خشکبار را توصیه می کنند. همین طور در این رژیمها غلات تصفیه شده با غلات کامل جایگزین شده است و مصرف ماهی، مرغ و دانه ها تأکید شده است. روغن زیتون بخش اعظم چربی رژیم را تشکیل می دهد که در این مورد مطالعات حاکی از آن بوده است که رژیم مدیترانه ای غنی از روغن زیتون و مغزها مهارت های تفکر را به شکل چشمگیری بهبود می دهد.

لبنیات، تخم مرغ و گوشت قرمز در رژیم مدیترانه ای محدود شده و مصرف لبنیات بیشتر از پنیر یا ماست کم چربی تأمین می شود. در رژیم دش نیز بر مصرف لبنیات بدون چربی یا کم چربی تأکید می شده و مصرف نمک تا حد بسیاری محدود می شود.

برچسب‌ها:

slim

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی قرص لاغری، مرکز خرید انواع قرص های لاغری